Dragan Domazet

Profesor dr Dragan Domazet

Osnivač Metropolitan IT gimnazije

Godine 1971. završio je Mašinski fakultet u Nišu, gde je magistrirao, a 1981. godine i doktorirao. Od tada radi kao profesor, a njegova uža oblast su Računarski integrisani sistemi i Računarska analiza proizvoda. Dugi niz godina radio je na univerzitetima u Americi i Singapuru, gde je bio angažovan i na naučno istraživačkim projektima. Svoje iskustvo je doneo u Srbiju 2001. godine, kada se vratio na poziv tadašnjeg premijera Zorana Đinđića i do 2004. godine bio na funkciji Ministra za nauku i tehnološki razvoj. Nakon uspešne karijere u Ministarstvu za nauku, osnovao je Fakultet informacionih tehnologija, a nakon toga Univerzitet Metropolitan kao i Metropolitan IT gimnaziju. Savetnik je u Ministarstvu za nauku i nosilac brojnih funkcija u zemlji i u Briselu, gde prenosi svoje dugogodišnje iskustvo.

Ljiljana Zlatanović

Direktor Metropolitan IT gimnazije

Diplomirala je na Filozofskom fakultetu 1984. godine u grupi za matematiku. Svoju profesionalnu karijeru započela je 1984. godine kao profesor matematike u Ekonomskoj školi u Nišu. Od 1985. do 2002. godine bila je angažovana kao profesor informatike i matematike u Gimnaziji „Bora stanković“ u Nišu gde je od 2002. do 2019. godine vrlo uspešno obavljala funkciju direktora Gimnazije. Učestvovala je u radu stručnih komisija u okviru Ministarstva prosvete. Dva puta je bila član komisije za reformu gimnazija u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, kao i član grupe za izradu plana i programa učenika sa posebnim sposobnostima za biologiju i hemiju. Od 2018. godine obavlja poslove direktora Metropolitan IT gimnazije u Nišu.