Na ovogodišnjem dvodnevnom festivalu nauke „Nauk nije bauk“, koji se održava tradicionalno već 11. put, predstavili su se i učenici Metropolitan IT gimnazije sa svojim genijalnim idejama.

Mladi pronalazači, MET IT gimnazijalci predstavili su svoje video igrice koje su pravili samostalno kao dodatni projekat iz predmeta i oblasti IT-ja. Predstavljene igrice su napravljene kao asocijacije, igre brze memorije i slično. Takođe učenici MET IT gimnazije su uz mentorstvo svojih nastavnika predstavili i način rada tokom pojedinih predmeta uz pomoć VR naočara, i time približili svim posetiocima interesantniji način učenja koji oni koriste i otkrili nove svere istorije, biologije, fizike.

Tokom festivala nauke „Nauk nije bauk“, održanom ove godine u holu Elektornskog fakulteta u Nišu, prisutni MET genijalci su bili: Pavle Jovanović, Luka Stošić i Andrej Madanović, zajedno sa nastavnicima Metropolitan IT gimnazije iz Niša.

U nastavku pogledajte fotografije koje govore više od reči i kako su se predstavili  MET genijalci.