stipendija zena sa laptopom

Metropolitan IT gimnazija, kao obrazovna i društveno odgovorna institucija, ima za cilj da podrži sve mlade i talentovane učenike i pruži im šansu da zbog svog talenta i truda, budu nagrađeni na taj način što bi delimično ili potpuno bili oslobođeni od plaćanja školarine. U skladu sa tim, neophodno je da učenici ispune sledeće uslove:

• Tri najbolja rangirana učenika na prijemnom ispitu, uz uslov osvajanja najmanje 220 (od mogućih 240) bodova, dobijaju pravo na besplatan upis u prvi razred Metropolitan IT gimnazije. Mogućnost nastavka stipendiranja i u narednim godina, u zavisnosti od ostvarenog uspeha i proseka u toku prethodne/tekuće školske godine.
  • Učenici koji su u toku VII i VIII razreda, učestvovali na republičkim i međunarodnim takmičenjima, i osvojili neko od prva tri mesta iz oblasti matematike, informatike i fizike ostvaruju popust od 50% za upis na prvu godinu.