Učenici koji završe Metropolitan IT gimnaziju dobijaju znanje koje je relevantno sa svetski priznatim privatnim školama, jer je naš zadatak da stvaramo buduće vrhunske inženjere i tehnološke lidere koji će biti prepoznati u Srbiji i regionu, ali i celom svetu.

Takođe učenici Metropolitan IT gimnazije imaju mogućnost direktnog upisa na Osnovne akademske studije Univerziteta Metropolitan, koji je i osnivač gimnazije. Učenici će imati mogućnost daljeg usavršavanja iz oblasti informacionih tehnologija, softverskog inženjerstva, razvoja igara ili informacionih sistema.

Univerzitet Metropolitan je jedna od vodećih naučno-obrazovnih institucija u Srbiji koja u okviru osnovnih, master i doktorskih akademskih studija već 13 godina uspešno obrazuje buduće profesionalne i etičke lidere spremne za izazove budućnosti društva.

Više o Univerzitetu Metropolitan pogledajte na sledećem linku: www.metropolitan.ac.rs