Po prvi put u ovoj godini Metropolitan IT gimnazija organizovala je Dan otvorenih vrata za sve male maturante i njihove roditelje.

U prostorijama gimnazije organizovane su radionice iz oblasti IT-a i scratch igrice, na kojima su učenici iz Osnovne škole „Ivo Andrić“ i Osnovne škole „Branko Miljković“ pokazali posebne sposobnosti ka IT-u i bili nagrađeni od strane predavača. Stipendisti iz Odeljenja za istraživanje i razvoj Univerziteta Metropolitan su uz pomoć VR-a na zanimljiv način predstavili osnovcima dobro poznate predmete.

Sve roditelje dočekala je direktorka gimnazije Ljiljana Zlatanović, zajedno sa profesorima i predstavila način rada Metropolitan IT gimnazije. Nakon prezentacije svi prisutni su bili u prilici da obiđu prostor koji je opremljen sa najnovijom računarskom opremom. Sa novim radionicama i zanimljivim sadržajem vidimo se u maju.