Gimnazija Bora Stanković“ iz Niša već tradicionalno organizuje – Borine dane, a za ovu godinu je bio otvoren i nagradni, video konkurs za učenike srednjih škola, IT odeljenja na nivou cele Srbije.

Video konkurs sa temom „Moja škola“ u trajanju od 1-3 minuta, je bio otvoren od 01. do 22. marta 2019. godine, na kome su učestvovali i Metropolitan IT gimnazijalci: Andrej Madanović, Luka Stošić i Pavle Jovanović. Pored velike konkurencije među srednjoškolcima, MET IT gimnazijalci su osvojili 3. mesto za video koji predstavlja Metropolitan IT gimnaziju, koja učenicima nudi najsavremeniju računarsku opremu i kreativan prostor za rad i boravak.

Stručnu komisiju su činili: profesor Elektronskog fakulteta, profesor gimnazije „Bora Stanković“ i Učenički parlament. Učenici Metropolitan IT gimnazije su kao nagradu dobili Power bank eksterni punjač. U produžetku pogledajte video naših učenika za koji su osvojili 3. mesto.